Seriál závodů Český pohár mládeže (pod značkou TENDON)

Celá pohárová série měla 7 kol, která se konala v různých, Slezsku většinou velmi vzdálených městech. Karvinský oddíl reprezentovali Eliška Adamovská a Adam Smiga. Adam však mohl závodit pouze v prvním a druhém kole, neboť v průběhu jara začal marodit a nemohl sportovat prakticky do konce roku. Byla to škoda, protože měl letos dobře našlápnuto na mládežnickou reprezentaci.

Eliška objela všechny závody poháru, vracela se domů s 1. nebo 2. místem. Startovala v kategorii D, která patří tradičně k nejpočetnějším, letos závodilo celkem 37 děvčat. Na Mistrovství republiky v lezení na obtížnost (zároveň 5.kolo poháru) se Elišce, podle jejích slov, moc nedařilo, zejména v kvalifikaci, ale nakonec přivezla stříbrnou medaili a tilul vicemistra republiky. Z listopadového 6.kola (Choceň) přijela se zlatem.

O vítězce celého poháru se mělo rozhodnout v neděli 9.prosince v Praze Na Cibulce. Závod začal neobvykle až v 11 hodin, byl ale výborně zorganizovaný, všechno šlo jako po másle. Kvalifikační cesty kategorie D byly dobře lezitelné, hodně se topovalo, do finále postupovalo 8 děvčat (+jedna Slovenka). Finálovka vypadala taky celkem dobře, taky se Elišce dobře lezla. Lezla mezi posledními, překonala lehce nejtěžší úseky a stoupala k topu, který byl na dosah. V jednu chvíli se ze stěny ozvalo Eliščino volání :"Povolte lano!", jistič ji dobíral tak , že ji z cesty vyhazoval pryč. Chyt pod topem bylo lano opět velmi napnuté a Eliška chyt neudržela. Následovaly slzy a zjištění, že je druhá. V posledním kole obsadila druhou příčku.(Jablonec - 1. Jičín - 2., Pardubice - 1., Písek - 2. Svitavy - 2., Choceň - 1., Praha - 1.), to znamená, že celkově se v letošním Českém poháru umístila na 2.místě.

V příštím roce začne Eliška závodit v kategorii C, kde ji čekají o rok starší soupeřky a hlavně lezení na prvním konci lana. Už se moc těší a já jí držím pěsti, aby byla zdravá a dařilo se jí.
Petra Adamovská