Vítkovický pavouk 2012

V pátek 9. března se ve vítkovickém Blokcentru konaly dětské závody, kterých se zúčastnily i děti z horolezeckého kroužku v Orlové, mladí závodníci reprezentující rovněž karvinský oddíl. Lezecké klání mělo téměř 50 účastníků, rozdělených do dvou dívčích a dvou chlapeckých kategorií. Všichni postupně zdolávali 3 disciplíny - traverz, výdrž ve visu na chytu a 5 boulderů odstupňovaných od nejlehčího po nejtěžší.

Mezi kluky 13-16 let byli zkušení borci, kteří zvládli všechny nástrahy organizátorů a získali stejný počet bodů. O vítězi rozhodly shyby. V této kategorii se na 2.místě skvělým výkonem umístil Adam Smiga ( od vítězství ho dělily 3 shyby ) a na 4.místě ( opět o shyby ) Ondra Kawecki. Mezi mladšími chlapci 8-12 let obsadil 4.příčku Pavel Smiga. Adam Adamovský, byl v této skupině 6. , ač teprve šestiletý, nechal za sebou ještě 9 dalších lezců.

V kategorii starších dívek byla jako obvykle skromnější účast, ale naše Barča Kundelová, která začala s lezením teprve nedávno, vyhrála, dobře si zalezla a užila si skvělou atmosféru. Nejhojnější účast jsme měli mezi mladšími děvčaty 8-12 let. Eliška Adamovská přelezla, co se dalo, a zvítězila. O 2.místo se podělily další dvě naše lezkyně, bojovnice - Dorotka Tomášková a jedna z nejmenších účastnic závodů, Markétka Janošová. Poprvé si přijely zazávodit i Anička Kolasová (7.) a Verunka Žalská (11.).

Závody se protáhly do večerních hodin, a i když to na bouldrovce nebylo téměř k hnutí a k dýchání, moc se nám tam všem líbilo. Děti se už těší na podzimní kolo Vítkovického pavouka, na venkovní lezecké věži.

Petra Adamovská