PRAŽSKÝ OPIČÁK

V úterý 4.12.2012 proběhl v Praze v LOKAL BLOKu další ročník boulderových závodů pro děti - Pražský opičák. Před rozhodnutím vzít si dovolenou, omluvit dítě ze školy a cestovat přes půl republiky jsem si prostudoval výsledky a recenze minulých ročníků.

Při vědomí, že Maki má výbornou formu jsem se snažil vzbudit zájem i ostatních potenciálních lezců. Nakonec jsme vyrazili jen my dva. Cesta nejmenovaným žlutým vlakem z Havířova do Prahy, pár minut metrem a zbytek pěšky. Následovalo dokonalé rozehřátí a rozcvičení.

Závodníci měli 1 hodinu na přelezení 10ti boulderů. V kategorii s Maki bylo asi 25 dětí. 60 minut na 10 cest, tj. 6 minut na cestu, pod každou cestou fronta. Přelézt 9 cest na první pokus bylo pro Maki relativně v pohodě. Nakonec se pod cestou č. 4 sešlo několik závodníků s vysokými ambicemi.

Jeden neúspěšný pokus střídal druhý. Asi čtyři minuty před koncem časového limitu Maki asi porostla ruka nebo vymyslela krok, kterým problém vyřešila. Pár závodníků to ještě zkusilo, ale bez úspěchu. Tzn. vítězství bylo v kapse. Po vyhlášení výsledků ještě pár minut v chytech a zpět domů.

Výsledky budou k vidění na stránkách LOKAL BLOK
Marcel Janoš


Vyhlášení výsledků je po každé kategorii. Vyhlašují se první tři z každé kategorie.
Místo: LOKAL BLOK, Nám. 14. října 10, Praha 5